Ana Sayfa Özgeçmişim Foto Galeri Haberler Üye Olduğu Kuruluşlar
Koray Büyükasar Hakkında...

     Koray Büyükasar; 05-09-1952 tarihinde Emirgan-İstanbul’da doğdu. Ailesinin kökeni günümüzde Bulgaristan sınırları içinde kalan, eskiden ise Osmanlı İmparatorluğu`nun toprakları dâhilinde olan Kırcaali`ye dayanmaktadır. Aile büyükleri bilinen kayıtlara göre Cumhuriyetin ilk yıllarında Manisa iline yerleşmişler ve oradan da 1948 yılında İstanbul- Emirgan`a gelmişlerdir.

     İlk ve orta öğrenimini doğup büyüdüğü semt olan Emirgan`da tamamlayan Koray Büyükasar; lise eğitimini ise sırasıyla Akgün Koleji, Eseniş Koleji ve Sarıyer Lisesinde tamamlamıştır. Sonrasında üniversite eğitimine İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi`nde(Yıldız Teknik Üniversitesi) devam ederek 1974-75 yılında inşaat mühendisi olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra vatani görevini 1977-1978 yıllarında yedek subay olarak Jandarma Genel Komutanlığı emrinde yapmıştır.

     1978 yılından günümüze kadar İnşaat mühendisliği ve müteahhitlik yapmaktadır. Koray Ticaret ile TÜ-KO ve DKR isimli İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketlerinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Bankalar, Özel finans kurumları, Turizm Tesisleri ve Tarihi Eser yapıların inşaat, tadilat, dekorasyon, vb. işlerini yapmış ve bu alanlarda mesleki kariyerine halen devam etmektedir.

     Mesleki kariyerinin dışında sporla da iç içe olan Koray Büyükasar başta BJK olmak üzere birçok spor kulübünde görev almıştır. Reşitpaşa Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanlığı, Emirgan Spor Kulübü eski Başkanlığı, Genç Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanlığı yaptığı görevler arasındadır. Siyasi olarak ise; Doğru Yol Partisi Yüksek Haysiyet Divanı Üyeliği, Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı Seçim İşleri Başkanlığı, Doğru Yol Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bu görevlere ek olarak, 1994 yılı yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi Sarıyer Belediyesi Başkan adayı olmuştur.

     Sosyal anlamda da birçok kurum ve kuruluşta aktif olarak rol alan Koray Büyükasar; Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kurucu, Mütevellit Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, Emirgan Camii Koruma ve Güzelleştirme Derneği eski Başkanlığı, Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Binalarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği eski Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen topluma yararlı birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan ve yöneticilik yapan Koray Büyükasar kariyerine faal olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.